Živě

Olympijský vítěz a mistr světa Krjukov skončil s lyžováním

8. dubna 2019 12:06 - Moskva

Olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa v běhu na lyžích Rus Nikita Krjukov ukončil v 33 letech kariéru. Posledního velkého úspěchu dosáhl specialista na sprint před dvěma roky, kdy na světovém šampionátu v Lahti vyhrál se Sergejem Usťugovem zlato ve sprintu dvojic. V uplynulé sezoně už v reprezentaci chyběl a startoval jen v menších závodech.

 

ČTK/AP

Krjukov vyhrál v roce 2010 na olympijských hrách ve Vancouveru sprint jednotlivců, což dokázal také o tři roky později na mistrovství světa ve Val di Fiemme. Tam navíc získal titul také ve sprintu dvojic.

Ve stejné disciplíně byl druhý na hrách v Soči. O stříbro měl přijít, protože stejně jako jeho kolega Maxim Vylegžanin podle Mezinárodního olympijského výboru porušil antidopingová pravidla. Krjukov však uspěl s odvoláním proti doživotnímu zákazu startů i proti diskvalifikaci a medaile mu zůstala.

V oblíbeném sprintu dvojic získal ještě stříbro a bronz na dalších světových šampionátech. Ve Světovém poháru ovládl pět individuálních sprintů a v dalších devíti závodech byl na stupních vítězů. Ve sprintu dvojic vyhrál v SP jedinkrát - v roce 2014 v Novém Městě na Moravě.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.