Živě

Patnáctiletý český talent byl čtvrtý na lyžařském MS juniorů. Naprosto úžasné, rozplývá se trenér

13. dubna 2019 16:39 - Kläppen

Patnáctiletý talent Matěj Švancer obsadil na juniorském mistrovství světa v akrobatickém lyžování čtvrté místo v disciplíně Big Air. Od medaile jej ve švédském středisku Kläppen dělily po třech finálových skocích necelé čtyři body. Do bojů o medaile prošel Švancer z kvalifikace dokonce s druhou nejvyšší známkou.

 

Svaz lyžařů ČR

"Je ročník 2004, tedy vůbec nejmladší, který se na mistrovství světa juniorů mohl představit. Na jeho věk je čtvrté místo naprosto úžasné," uvedl v tiskové zprávě trenér juniorské reprezentace Josef Kalenský.

"Akrobatické lyžování dělá teprve dva a půl roku a už umí ty nejnáročnější triky. Nevzpomínám si, že bych někdy viděl větší talent. Ve vzduchu má obrovský přehled, skoro nepadá. Je to závodní typ. Nebojí se toho, je v klidu a těší se, až pojede. Jednou by mohl být nejlepší na světě," konstatoval kouč.

Českého akrobata porazili jen o dva roky starší soupeři - vítězný Nor Ulrik Samnoey a americká dvojčata Kiernan a Deven Faganové.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.