Bývalý Valentův soupeř Grišin prodal olympijské medaile

31. července 2019 13:28 - Boston

Bývalý běloruský akrobatický skokan na lyžích Alexej Grišin prodal své dvě olympijské medaile, aby pomohl nemocnému příteli. Zlato z Vancouveru 2010 a bronz ze Salt Lake City 2002 vynesly v aukci téměř 100 tisíc dolarů (2,3 milionu korun), jimiž chce někdejší soupeř Aleše Valenty přispět na operaci a následnou lékařskou péči blízké osobě.

 

Twitter

Grišin dražil medaile prostřednictvím bostonského aukčního domu RR Auctions. Zlato z Vancouveru bylo o to cennější, že bylo historicky první pro Bělorusko ze zimních olympijských her. Za 68 750 dolarů ho také koupil sběratel z Běloruska.

"Jsme nadšení, že se medaile vrátí do Běloruska. Grišin chce výtěžek z prodeje využít na zaplacení operace a související lékařské výlohy pro blízkého přítele. Takže jsou spokojeni všichni," uvedl viceprezident RR Auctions Bobby Livingston. Bronz ze Salt Lake City, kde triumfoval Valenta, vynesl 28 410 dolarů.

Grišin se od roku 1998 zúčastnil pěti olympijských her za sebou a má také kompletní medailovou sbírku z mistrovství světa. Kariéru ukončil po ZOH v Soči, kde byl vlajkonošem běloruské výpravy.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.