Rubriky:

Lyže a snowboard

Samkové a spol. počasí v Cervinii zrušilo kvalifikaci

20. prosince 2019 12:35 - Praha
(Aktualizováno: 20. prosince 2019 20:09)

Hlavní favoritka Eva Samková a také Vendula Hopjáková se dnes nedočkaly v Cervinii kvalifikace na druhý závod sezony Světového poháru. Snowboardcrossařky do trati nepustila mlha a špatná viditelnost. Původně se měla kvalifikace uskutečnit bezprostředně před sobotním závodem, ale nakonec ji pořadatelé zrušili bez náhrady.

 

Jan Kasl/Red Bull Content Pool.

O postupujících se rozhodlo na základě FIS bodů nebo bodů ve Světovém poháru. Podle tohoto klíče se do vyřazovacích jízd nedostal žádný z českých mužů. Samková a Hopjáková ale stejně jako minulý týden v pavouku chybět nebudou. Vyřazovací rozjížďky začnou v 11:00.

Samková před týdnem vykročila za obhajobou křišťálového glóbu triumfem v rakouském Montafonu, kde vyhrála všechny jízdy. V té finálové těsně zvítězila před Italkou Michelou Moioliovou, jež nyní v Cervinii pojede v domácím prostředí.

Nekonečné super-G ve Val Gardeně vyhrál Kriechmayr

Počasí v Evropě komplikuje program i jiným zimním sportům. Ve Val d'Isere například přišly sjezdařky včetně Ester Ledecké dnes o druhý trénink, ve čtvrtek v Carezze byl zrušen obří slalom Světového poháru snowboardistů.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard