Rubriky:

Lyže a snowboard

Razýmová vede sedmičlennou nominaci běžců na Tour de Ski

25. prosince 2019 11:40 - Praha

Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová je v čele sedmičlenné nominace české reprezentace na Tour de Ski. Čtrnáctý ročník této etapové série v rámci Světového poháru začne v sobotu v Lenzerheide. S Razýmovou pojedou ještě Petra Nováková, Kateřina Janatová a Sandra Schützová. Trio mužů tvoří Adam Fellner, Petr Knop a Michal Novák.

 

ČOV/Pavel Lebeda

Razýmová v úvodu sezony překvapila výbornými výkony. V zahajovacích závodech zimy dojela v Ruce pátá a devátá a v Davosu byla sedmá. Dařilo se i Novákové, která skončila v Davosu dvanáctá a před svátky vyhrála závod OPA Cupu.

"Už se moc těším. Předpokládám, že to bude velmi náročné. Ubrali nám jeden den volna, takže se pojede sedm závodů v osmi dnech," řekla Nováková.

Tour de Ski začne v Lenzerheide, pokračovat bude v Toblachu a vyvrcholí ve Val di Fiemme. Tam je na závěr 5. ledna na pořadu tradiční výběh do sjezdovky.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.