Pinturault útočil ve slalomu, kombinaci vyhrál před Kildem. Čech Zabystřan nejlépe v kariéře!

Bormio

Kombinaci v Bormiu vyhrál francouzský lyžař Alexis Pinturault před Norem Aleksanderem Aamodtem Kildem, který se dostal do čela Světového poháru. Seriál vede o 20 bodů před Italem Dominikem Parisem, přestože v této sezoně ještě nevyhrál ani jeden závod. Jednadvacetiletý Jan Zabystřan skončil devatenáctý a dosáhl nejlepšího výsledku ve Světovém poháru.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Francouz Pinturault vyhrál kombinaci v BormiuVideo: sntv

Kilde ovládl na úvod kombinace superobří slalom, ale ve slalomu první místo podle očekávání neudržel. Z dvanácté příčky se vyhoupl do čela Pinturault a s náskokem 51 setin sekundy vybojoval 26. vítězství ve Světovém poháru. Mistr světa v kombinaci měl v polovině závodu na Kildeho manko 94 setin.

Osmadvacetiletý Francouz přitom start v Bormiu zvažoval, protože od paralelního slalomu v Alta Badii ho trápí svalové zranění. "Nevěděl jsem, jestli to půjde. Nakonec jsem se rozhodl asi dobře," řekl Pinturault s úsměvem. V průběžném pořadí SP si polepšil na třetí místo.

Nový pohárový lídr Kilde využil dobré výchozí pozice ve slalomu, do kterého nově startovali jako první nejrychlejší sjezdaři. "Hned to bylo s jedničkou jednodušší, jelo to pěkně. Hlavní bylo neudělat chybu," řekl norský lyžař, který zajel ve slalomu šestý čas.

V kombinaci si spravil chuť po čtvrtých místech v obou sjezdech v Bormiu. "Jsem vyřízený. Už po včerejším závodě jsem byl hotový a dneska to bylo hodně náročné. Ale když se daří, tak to jede," uvedl Kilde.

Zabystřan obsadil v superobřím slalomu 38. místo se ztrátou 3,60 sekundy na Kildeho. Ve slalomu zajel dvanáctý čas, za nejrychlejším Pinturaultem zaostal o 2,87 sekundy. Ve Světovém poháru bodoval teprve podruhé, v lednu byl sedmadvacátý v kombinaci ve Wengenu.