Rubriky:

Lyže a snowboard

Vteřina od neštěstí. Závodník se málem střetl s mužem, který upravoval trať

9. ledna 2020 11:52 - Madonna di Campiglio

Při středečním slalomu Světového poháru v Madonně di Campiglio se argentinský veterán Cristian Javier Simari Birkner málem střetl s mužem, který upravoval trať. Devětatřicetiletý Argentinec se pracovníkovi vyhnul, ale nečekaná událost ukončila jeho jízdu v prvním kole už po půl minutě.

Video již není dostupné

sntv

Simari Birkner je nejlepším jihoamerickým lyžařem a na svazích už toho zažil hodně. Třikrát startoval na olympijských hrách od Salt Lake City, přes Turín po Vancouver, byl na jedenácti mistrovstvích světa a ve Světovém poháru závodí od roku 1998. Slalomy jsou jeho hlavní disciplínou, ale na body dosáhl jen dvakrát.

V Madonně odstartoval jako poslední s číslem 75 a pracovník na trati s ním už očividně nepočítal. Argentinský lyžař pak nevěřícně máchal rukama, kroutil hlavou a vzteky praštil hůlkou do branky.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.