Koudelka obsadil v Zakopaném sedmnácté místo, vyhrál domácí Stoch

Zakopané

Skokan na lyžích Roman Koudelka vybojoval v závodu Světového poháru v Zakopaném 17. místo. V polovině soutěže figuroval s pokusem dlouhým 122,5 metru na 22. místě, ve finále se zlepšil na 131 metrů a posunul se do první dvacítky. Druhé vítězství v sezoně oslavil domácí Kamil Stoch.

Roman Koudelka na archivním snímku z Titisee-Neustadtu.

Koudelka postoupil v Polsku do druhého kola jako jediný z českého kvarteta, které se do závodu v pátek celé kvalifikovalo. Těsně za branami finálové třicítky zůstal Vojtěch Štursa, kterého po skoku dlouhém 121 metrů dělilo na 34. místě od postupu 2,9 bodu. Viktor Polášek (118,5) obsadil 40. příčku, Filip Sakala (116) byl o pět míst za ním.

Stoch ve finále pokořil jako druhý muž dne 140 metrů a posunul se ze třetího na první místo. Druhý skončil Rakušan Stefan Kraft. Domácí favorit a vítěz předchozích dvou závodů v Titisee-Neustadtu Dawid Kubacki, jenž jako jediný skočil 140 metrů v 1. kole, neuhájil průběžné vedení a klesl na třetí příčku.

Němec Karl Geiger se posunul z desátého na páté místo a udržel vedení v průběžném pořadí SP. Jeho náskok před Kraftem se ztenčil na 48 bodů.