Rubriky:

Lyže a snowboard

Ledecká a spol. se v Krasné Poljaně sjezdu nedočkaly

1. února 2020 08:07 - Krasnaja Poljana
(Aktualizováno: 1. února 2020 10:16)

Lyžařky včetně Ester Ledecké se v Krasné Poljaně nedostaly na trať sjezdu ani dnes a jejich závod Světového poháru byl zrušen. Už v předchozích dnech se kvůli špatným povětrnostním podmínkám v olympijském středisku Roza Chutor nemohl uskutečnit ani jeden ze tří tréninků.

 

Giovanni Auletta, ČTK/AP

Podmínkou konání sjezdu SP je alespoň jedna tréninková jízda a lyžařky ji měly v rámci provizorního řešení absolvovat dnes těsně před závodem. Přestože se podmínky zlepšily, přes veškerou snahu ruských pořadatelů se po vytrvalém sněžení nepodařilo předpisově připravit trať.

"Sjezdovka není dostatečně bezpečná, aby se na ní dalo závodit. Do tří hodin ráno sněžilo, ale nebylo dostatečně chladno. Pořadatelé udělali maximum, aby trať připravili, ale bezpečnost závodnic má přednost," řekl ředitel ženských závodů FIS Peter Gerdol.

Ledecká v nejrychlejší disciplíně bojuje o malý křišťálový glóbus. Začátkem prosince vyhrála závod v Lake Louise a po pěti z devíti sjezdů jí patří v průběžném pořadí třetí místo. Vede Švýcarka Corinne Suterová před americkou hvězdou Mikaelou Shiffrinovou, která ale závody v Rusku vynechává.

V neděli se má v Krasné Poljaně jet superobří slalom.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.