Dressen ovládl v Ga-Pa sjezd jako první Němec po 28 letech

Sjezd Světového poháru v Garmisch-Partenkirchenu má po 28 letech domácího vítěze. Závod v německém středisku vyhrál Thomas Dressen, který se na trať vydal se startovním číslem 1 a vybojoval čtvrtý triumf v kariéře. Na sjezdovce Kandahar opanoval nejrychlejší disciplínu z domácích lyžařů naposledy dvojnásobný olympijský vítěz Markus Wasmeier v roce 1992.

Německý sjezdař Thomas Dressen v akci na domácí trati v Garmisch-Partenkirchenu.

"Neskutečné, že už je to tak dlouho," řekl Dressen, díky němuž v SP trvá aktuální série vítězství domácích lyžařů už čtyři závody. Před ním vyhráli Matthias Mayer v Kitzbühelu, Beat Feuz ve Wengenu a Dominic Paris v Bormiu. "Zdá se, že nám domácí tratě svědčí. Vyhrát doma je vždycky krásné," dodal Dressen a za výkon v mírně zkráceném závodě se pochválil.

"V cíli jsem si hned pomyslel, že to bylo velmi dobré. Jen v jedné pasáži jsem byl moc široký. Ale nechal jsem pak lyže brutálně jet," prohlásil.

Německý lyžař Thomas Dressen na startu slavného sjezdu v Garmisch-Partenkirchenu na sjezdovce Kandahar.

Šestadvacetiletý Dressen v této sezoně triumfoval podruhé, nejrychlejší byl už v listopadovém sjezdu v Lake Louise. Tentokrát ho na stupně vítězů doprovodili Nor Aleksander Aamodt Kilde, který byl o 16 setin pomalejší, a Francouz Johan Clarey, jehož od stříbra dělila setina.

Vedoucí muž disciplíny Feuz obsadil šesté místo se ztrátou 35 setin na vítěze. Kvůli chřipce nebyl na startu král předchozího sjezdu v Kitzbühelu Mayer.

V Ga-Pa se s kariérou rozloučil italský sjezdař Peter Fill. Sedmatřicetiletý dvojnásobný vítěz celkového hodnocení sjezdu v SP (2016 a 2017) absolvoval poslední soutěžní jízdu po odjetí první třicítky závodníků a v cílovém prostoru se dočkal od kolegů sprchy šampaňským.