Riiber vyhrál v Trondheimu dvanáctý závod SP v sezoně

Trondheim

Suverén sezony sdruženářů Nor Jarl Magnus Riiber vyhrál domácí závod Světového poháru v Trondheimu a slaví dvanáctou výhru v sezoně, čímž vyrovnal rekord, který drží spolu s finskou legendou Hannu Manninenem. Celkově má Riiber v seriálu na kontě už 25 triumfů. Nejlepší z Čechů Tomáš Portyk doběhl v Norsku na 34. místě.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Riiber vyhrál dvanáctý závod SP v sezoněVideo: sntv

Dvaadvacetiletý Riiber vedl už po skoku a po deseti kilometrech doběhl do cíle s téměř minutovým náskokem před krajanem Jörgenem Graabakem. V průběžném pořadí SP má před ním Riiber náskok 429 bodů a už v nedělním druhém závodě v Trondheimu může slavit obhajobu křišťálového glóbu.

Z trojice Čechů dopadl nejlépe Portyk, ale po 34. místě podruhé v sezoně nebodoval. Jan Vytrval nedokončil běh, Ondřej Pažout do běžecké části ani nenastoupil.