Kraft vyhrál závod SP v Lahti, Koudelka bodoval

Lahti/Praha

Rakouský skokan na lyžích Stefan Kraft vyhrál závod Světového poháru v Lahti a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu. Roman Koudelka získal v dnešní soutěži, která je náhradou za zrušený prosincový závod v dalším finském středisku Ruka, bod za 30. místo.

Rakušan Stefan Kraft během závodu SP v Lahti.

Koudelka postoupil v Lahti do závodu jako jediný Čech, jeho reprezentační kolega Vojtěch Štursa neuspěl v odpolední kvalifikaci. V prvním kole předvedla česká jednička pokus dlouhý 119,5 metru, což stačilo na 27. místo. Ve druhém ale Koudelka doletěl jen na 117 metrů a po nejkratším pokusu kola klesl na 30. příčku.

Lídr průběžného pořadí Kraft zaznamenal na můstku, na němž v roce 2017 vybojoval dva tituly mistra světa, dva skoky dlouhé 129,5 metru a vyhrál s pětibodovým náskokem před Karlem Gaigerem. Díky 21. vítězství v SP v kariéře a pátému v sezoně zvýšil pět závodů před koncem sezony svůj náskok před německým rivalem na 138 bodů.