Pro německého skokana na lyžích Spätha sezona skončila

13. října 2008 15:38 - FRANKFURT

Pro německého skokana na lyžích Georga Spätha letošní sezóna skončila ještě dříve, než vůbec pořádně začala. Sedmadvacetiletý lyžař si před dvěma měsíci přetrhl zkřížené vazy v levém koleně a na skokanských můstcích se objeví nejdříve v létě. V nejbližších dnech by se měl podrobit operaci.

"Diagnóza je pro mě nečekaná rána, ale teď se musím soustředit na operaci a poté na rehabilitaci. Chtěl bych se v létě vrátit ke skákání," uvedl zkušený skokan, jehož dosavadním vrcholem byl zisk stříbra z týmové soutěže na MS 2005 v Oberstdorfu.

"Je to pro nás velká ztráta, ale když to půjde dobře, mohl by příští rok absolvovat celou letní přípravu a zúčastnit se olympiády ve Vancouveru," dodal německý šéftrenér Werner Schuster.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: