Rubriky:

Lyže a snowboard

Lukáš Bauer zvítězil v anketě novinářů o Krále lyžařů

14. října 2008 20:24 - LIBEREC

Vítěz Světového poháru v běhu na lyžích Lukáš Bauer vyhrál anketu zahraničních novinářů o Krále lyžařů. Ocenění převzal na úterním slavnostním večeru v rámci akce Forum Nordicum v Liberci.

"Samozřejmě si této ceny vážím, ale už myslím na příští sezónu. Ta je pro mě nesmírně důležitá, neboť chci uspět na mistrovství světa na domácích tratích v Liberci," řekl po převzetí ceny Bauer, jenž myslí na světovém šampionátu na dvě medaile. Jednu by chtěl získat v individuálním závodě a druhou ve štafetovém běhu.

Bauer má zatím za sebou dvě soustředění na ledovcích. Nyní bude dva týdny trénovat v domácím prostředí a od 27. října jej čeká pětitýdenní příprava na ledovcovém sněhu v Muoniu. "Na zimu už se těším. Sice mě už jednu dobu trénování nebavilo. Začal jsem už v květnu a byl jsem unaven psychicky i fyzicky ze stereotypu. Tento stav ale trval pouze krátce a nyní jsem už podle pocitů v lepší kondici než před rokem," dodal Bauer.

ČTK

ČT sport Crans Montana - sjezd žen zítra 10:00
20210122T10:00:00+0100
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.