Rubriky:

Lyže a snowboard

Místo zesnulého Prokurorova bude ruské lyžařky trénovat Smirnov

22. října 2008 14:52 - MOSKVA

Novým trenérem ruských běžkyň na lyžích se stal Viktor Smirnov. Ve funkci reprezentačního kouče nahradil olympijského šampióna Alexeje Prokurorova, který 10. října zemřel poté, co ho srazilo auto.

Nový trenér lyžařské velmoci neskrývá vysoké ambice. "Na mistrovství světa v Liberci budeme usilovat o medaile ve všech závodech. Výhledově je naším největším cílem úspěch na olympiádě ve Vancouveru 2010," řekl Smirnov, který dva roky trénoval pětinásobnou olympijskou vítězku Larisu Lazutinovou. Pro lyžařský svaz pracuje od roku 2000.

Jeho předchůdce patřil k nejlepším ruským lyžařům všech dob. Zúčastnil se pěti olympijských her, v roce 1988 vyhrál v Calgary závod na 30 km.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.