Veterán Kasai se za nejvíce startů v SP dostal do knihy rekordů

10. května 2020 19:26 - Tokio

Japonský skokan na lyžích Noriaki Kasai obdržel certifikát od Guinnessovy knihy rekordů, který potvrzuje jeho historické prvenství v počtu startů ve Světovém poháru. Sedmačtyřicetiletý Kasai má na kontě 569 individuálních závodů v SP, druhý Švýcar Simon Ammann za ním zaostává o 131 startů.

 

Twitter

Trojnásobný olympijský medailista Kasai na webu insidethegames.biz po ceremonii uvedl, že jeho cílem je nyní 600 závodů v SP. Má přitom za sebou nejhorší sezonu, v níž se v žádném závodu Světového poháru nedostal do bodované třicítky, v prosinci vypadl z reprezentačního A-týmu a skákal s průměrnými výsledky v nižším Kontinentálním poháru.

Přesto mistr světa v letech z Harrachova 1992 vyhlíží devátou olympijskou účast. Kasai, jenž ve svém sportu překonal prakticky všechny věkové rekordy, získal poslední medaili jako dvaačtyřicetiletý na MS 2015 ve Falunu, kde pomohl k bronzu v soutěži smíšených družstev. V téže sezoně vyhrál i závod SP ve Finsku.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.