Rubriky:

Lyže a snowboard

Koukala stále trápí namožený sval, na SP do Francie však pojede

3. prosince 2008 16:46 - LIBEREC

Namožený šikmý břišní sval a bolesti úponů mezižeberního svalu srazily Martina Koukala v úvodních závodech Světového poháru v běhu na lyžích až na chvost výsledkové listiny. Zdravotní problémy vyřadily českého reprezentanta v listopadu na týden z tréninku a nyní snese asi poloviční zátěž. Koukal však dnes ČTK řekl, že víkendového Světového poháru ve francouzském La Clusaz se zúčastní.

"Podle fyzioterapeutů by měl být břišní sval v pořádku, ale ještě mě bolí. Ve čtvrtek půjdu na poslední vyšetření v Praze a pak odlétám do Francie. Jede se tam 30 kilometrů volně a štafeta. Doufám, že v La Clusaz chytím rytmus, srovnám se s ostatními běžci a odrazím se k lepším výsledkům," uvedl Koukal.

V prvním závodu Světového poháru ve švédském Gällivare obsadil zraněním handicapovaný Koukal ve volné patnáctce 49. příčku. V druhém závodu na klasické patnáctce ve finském Kuusamu patřilo českému mistrovi světa z roku 2003 až 58. místo.

Koukalův problém s břišním svalem zavinilo pravděpodobně přetížení. "Během letní přípravy jsem ale byl zdravý jako nikdy a současný tréninkový výpadek by se neměl na mých výkonech výrazněji projevit," upozornil Koukal. Kdyby však jeho bolesti neustoupily ani v La Clusaz, musel by zřejmě skončit na několik týdnů se závoděním a s dalším tréninkem začít až po úplném vyléčení.

Na únorovém mistrovství světa v Liberci se Koukal soustředí stejně jako celá česká reprezentace hlavně na štafetu. V individuálních závodech sází na padesátikilometrovou trať. "Uklidňuje mě, že po nevydařených výsledcích ve Světovém poháru se mně vždy dařilo na mistrovství světa nebo olympijských hrách," konstatoval Koukal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard