Rubriky:

Lyže a snowboard

Česká štafeta bez Bauera doběhla v La Clusaz šestá

7. prosince 2008 12:53 - LA CLUSAZ

Česká štafeta běžců na lyžích bez Lukáše Bauera obsadila na Světovém poháru ve francouzském La Clusaz šesté místo. Závod na 4x10 km vyhráli Norové před Švédskem a domácí Francií.

Po úvodních úsecích, které absolvovali Jiří Magál a Martin Jakš, figuroval český tým na druhé pozici se ztrátou necelých osmi sekund na vedoucí Nory. Milan Šperl následně klesl na čtvrtou příčku, ale dlouho držel kontakt s čelem závodu. Tempo neudržel až v závěru svého úseku a Martinu Koukalovi předával štafetu s téměř šestnáctisekundovým odstupem na první místo.

Český finišman začal po předávce podklouznutím a pádem, poté se marně snažil stíhat vedoucí trojici Francie, Švédsko, Norsko. Naopak jeho manko narůstalo a před Koukala se nakonec dostali ještě Ital Giorgio di Centa a Fin Ville Nousiainen.

Zatímco v úvodní štafetě ve švédském Gällivare udrželi čeští lyžaři krok s nejlepšími až do finiše a vybojovali čtvrté místo, bez Bauera v neděli ztratili na vítězné Nory přes minutu a půl. Vítěz Světového poháru se po jedenácté příčce v sobotním závodu na 30 km s hromadným startem rozhodl štafetu kvůli nachlazení vynechat.

Na rozdíl od sobotní chumelenice nedělní závod štafet provázelo krásné slunečné počasí.

Lyžování - štafeta 4x10 km:

1. Norsko I (Hetland, Johnsrud Sundby, Gjerdalen, Northug) 1:39:01,0, 2. Švédsko (Rickardsson, Olsson, Södergren, Hellner) -2,2, 3. Francie I (Gaillard, Vittoz, Manificat, Jonnier) -6,6, 4. Itálie I -1:01,4, 5. Finsko -1:25,9, 6. ČR (Magál, Jakš, Šperl, Koukal) -1:33,6.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.