Rubriky:

Lyže a snowboard

Finské lyžařky vyhrály štafetu v La Clusaz o půl minuty

7. prosince 2008 14:37 - LA CLUSAZ

Finské běžkyně na lyžích suverénně vyhrály dnešní štafetu Světového poháru ve francouzském La Clusaz. Kvarteto s úřadující vítězkou seriálu Virpi Kuitunenovou a vedoucí ženou letošní sezony Aino Kaisou Saarinenovou triumfovaly s náskokem 33,4 sekundy před Švédskem.

Charlotte Kallaová vybojovala ve finiši druhé místo o sekundu před Norkou Kristin Steiraovou, která vyhrála sobotní závod s hromadným startem. České běžkyně ve štafetě nestartovaly.

SP - štafeta 4x5 km:
1. Finsko (Muranenová, Kuitunenová, Roponenová, Saarinenová) 1:00:46,3, 2. Švédsko (Anderssonová, Lindborgová, Haagová, Kallaová) -33,4, 3. Norsko (Stemlandová, Johaugová, Nilsenová, Steiraová) -34,5, 4. Rusko -46,7, 5. Itálie -1:05,5, 6. Rusko II -2:24,2.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.