Super-G ve Val Gardeně vyhrál Heel, Záhrobský poprvé v SP bodoval

Překvapivým vítězem pátečního superobřího slalomu Světového poháru ve Val Gardeně se stal domácí Ital Werner Heel. Ten porazil o 43 setin Švýcara Didiera Defaga, třetí skončil švédský veterán Patrik Järbyn. Prvního bodu v kariéře se dočkal osmadvacetiletý český reprezentant Petr Záhrobský, jenž skončil se ztrátou 1,73 sekundy na 30. místě.

"Tento výsledek má pro mě obrovskou hodnotu. Ze své jízdy jsem měl velmi dobrý pocit, neudělal jsem na trati žádnou chybu," uvedl v tiskové zprávě Záhrobský, který se navíc postaral o první bod českých lyžařů v rychlostních disciplínách v historii SP.

Když dojel do cíle, patřilo mu 28. místo. "Věděl jsem, že je ještě dost dalších závodníků, kteří by mě mohli předstihnout. Ale předjeli mě už naštěstí jenom dva. Ten bod je velkým povzbuzením do dalších závodů, je to velká psychická vzpruha, když člověk ví, že už dokázal ve svěťáku bodovat," dodal Záhrobský, který porazil například elitního rakouského sjezdaře Michaela Walchhofera.

Velký návrat na sjezdovky oslavil devětatřicetiletý Järbyn, jenž po bronzu na loňském MS kvůli zranění kolena vynechal celou následující sezonu a v té letošní se dosud nedostal ani jednou do první desítky.

SP v alpském lyžování - Val Gardena (It.)
Muži - super-G
1. Heel (It.) 1:35:04, 2. Defago (Švýc.) -0,43, 3. Järbyn (Švéd.) -0,45, 4. Hoffmann (Švýc.) -0,47, 5. Sullivan (USA) -0,52, 6. Görgl (Rak.) -0,61, 7. Guay (Kan.) -0,78, 8. Staudacher (It.) -0,80, 9. Maier (Rak.) -0,83, 10. Cuche (Švýc.) -0,87, ...30. Záhrobský (ČR) -1,73.
Průběžné pořadí super-G (po 3 z 6 závodů): 1. Maier 209, 2. Defago 170, 3. Svindal 132, 4. Kucera (Kan.) 126, 5. Heel 124, 6. Walchhofer (Rak.) 110, ...45. Záhrobský 1.
Průběžné pořadí SP (po 10 ze 37 závodů): 1. Svindal (Nor.) 398, 2. Janka (Švýc.) 315, 3. Raich (Rak.) 297, 4. Defago 287, 5. Cuche 267, 6. Grange (Fr.) 246, ...50. Krýzl 38, 78. Trejbal 14, 90. Vráblík 8, 99. Záhrobský (všichni ČR) 1.