Sdruženář Churavý doběhl v Ramsau třináctý

RAMSAU

Český reprezentant Pavel Churavý obsadil třinácté místo v nedělním závodu Světového poháru v severské kombinaci v Ramsau, který vyhrál Němec Björn Kircheisen. Závod ovlivnily rozmary počasí - skokanskou část zmařil vítr, desetikilometrový běh zase absolvovali sdruženáři ve vytrvalém dešti.

Šestý muž ze sobotního závodu Churavý startoval do běžecké části jako jedenáctý a o dvě pozice si tak v konečném výsledku pohoršil. O startovní listině pro běh muselo poprvé v této sezóně rozhodnout takzvané provizorní kolo, jež se odskákalo v sobotu. Kvůli větru se v neděli totiž nemohla uskutečnit řádná skokanská část, takže přišly ke slovu výsledky z provizorního kola, které sdruženáři právě z tohoto důvodu jako záložní variantu absolvovali.

Pětadvacetiletý Kircheisen v neděli potvrdil pozici jednoho z nejlepších běžců v seriálu, na 12. triumf v kariéře dosáhl z desátého místa po skoku. V těsném finiši čtyřčlenné vedoucí skupinky porazil o tři desetiny sekundy sobotního vítěze Billa Demonga z USA a o další dvě Francouze Jasona Lamyho Chappuise. Vedoucí muž SP Anssi Koivuranta z Finska sprint vzdal a skončil čtvrtý.

Díky 25. místu dnes ještě z českého kvarteta bodoval Miroslav Dvořák. Tomáš Slavík byl dvaatřicátý, Martin Skopek třiačtyřicátý.

Závod sdruženářů:
1. Kircheisen (Něm.) 23:43,3 min., 2. Demong (USA) -0,3, 3. Lamy Chappuis (Fr.) -0,5, 4. Koivuranta (Fin.) -3,6, 5. Klapfer (Rak.) -11,9, 6. Moan -12,6, 7. Kokslien -12,8, 8. Tande (všichni Nor.) -16,6, 9. Edelmann (Něm.) -49,8, 10. Klemetsen (Nor.) -1:04,1, ...13. Churavý -1:16,6, 25. Dvořák -2:24,5, 32. Slavík -2:45,5, 43. Skopek (všichni ČR) -3:37,0.
Průběžné pořadí SP (po 6 z 22 závodů): 1. Koivuranta 383, 2. Kircheisen 299, 3. Demong 290, 4. Moan 251, 5. Lamy Chappuis 243, 6. Ackermann (Něm.) 209, ...9. Churavý 155, 26. Dvořák a Slavík oba 53.