Rubriky:

Lyže a snowboard

Slavný italský lyžař Tomba představil svou autobiografii

30. prosince 2008 12:37 - ŘÍM

Deset let po konci úspěšné kariéry představil slavný italský lyžař Alberto Tomba svou autobiografii. Název První a druhé kolo odkazuje na dvoukolový systém závodů ve slalomu a obřím slalomu, v nichž slavil Tomba největší úspěchy.

"Už plánuju druhé vydání. Mám ještě spoustu fanoušků," uvedl třiačtyřicetiletý vítěz 50 závodů Světového poháru při představení knihy, kterou vydalo jedno milánské nakladatelství.

Trojnásobný olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa zároveň uvedl, že kariéru ukončil možná předčasně především z psychických důvodů. "Přestal jsem jezdit kvůli velkému stresu. Jinak bych mohl ještě šest let pokračovat, protože ještě dneska jsem fyzicky fit," řekl Tomba listu La Repubblica.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.