Rubriky:

Lyže a snowboard

Bauer plánuje silvestrovský útok, slavit nebude

31. prosince 2008 09:51 - NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ

Lukáš Bauer velí: Do útoku! Je nejvyšší čas. Už do druhé poloviny se zhoupne běžecká Tour de Ski v silvestrovském lyžařském reji v Novém Městě. Kdy jindy než při středeční klasické patnáctce, čtvrté z celkových sedmi etap, by se mu měl zdařit výrazný posun vpřed.

Na Švýcara Colognu ztrácí na 22. pozici minutu a čtvrt. Nic nepřekonatelného. „Potřebuju dokázat, že je tato trať mojí nejsilnější, chci se posunout co nejvíc,“ plánoval Bauer v předvečer závodu.

Cítil, že problémy s průduškami ustupují. „Je to lepší než po pondělním sprintu,“ poznamenal. Silvestrovskou noc stráví stranou oslav. „Abych se v klidu vyspal,“ poznamenal Bauer, kterého na Nový rok čeká nepříjemná sprinterská lapálie, v níž zase ztratí.

Ve dni volna si zkusil okruh, na němž mu zprvu chyběly pověstné houpačky. „Když jsem ale objel trať, tak jsem zjistil, že je ještě obtížnější,“ uvedl. Uvítal to. „Aby byly větší rozdíly a dalo se něco stáhnout.“

Program:
Středa 31.12.: muži: 15 km klasicky (12 h, ČT 2), ženy: 10 km klasicky (14.45),
Čtvrtek 1. 1.: muži i ženy sprint 1,2 km volně (13.30, ČT 2).

vap, ČTK, Právo

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.