Šlesingr byl ve sprintu SP biatlonistů v Anterselvě devátý

ANTERSELVA

Český biatlonista Michal Šlesingr obsadil v pátečním desetikilometrovém sprintu v Anterselvě deváté místo, což pro něj znamená druhý nejlepší výsledek v sezóně. Pro třetí dílčí vítězství v sezóně Světového poháru si doběhl Nor Emil Hegle Svendsen, druhý skončil se ztrátou 3,6 vteřiny Švéd Björn Ferry, třetí byl Polák Tomasz Sikora.

Šlesingr stejně jako vítězný Svendesn předvedl bezchybnou střelbu, na norského reprezentanta však ztratil 32 vteřin. Český biatlonista v této sezóně skončil lépe pouze začátkem ledna ve sprintu v Oberhofu, kde byl čtvrtý.

"Jsem spokojený a věřím, že současná vzestupná tendence formy bude pokračovat i nadále," uvedl na svazových webových stránkách Šlesingr, který se díky pátečnímu výsledku přiblížil účasti v nedělním závodě s hromadným startem, do něhož nastoupí elitní třicítka biatlonistů. Český závodník je momentálně na 30. místě, ale svoje postavení bude muset uhájit v sobotním stíhacím závodě.

"Snad se mi to povede, výchozí postavení mám dobré, ale bojím se únavy. Tři závody ve třech dnech, to bude mazec," dodal nejlepší český biatlonista.

Šlesingrův výkon potěšil také trenéra Vlastimila Vávru. "Michal si opět věří, a to je dobře. Už je skoro tam, kde ho všichni chceme vidět," prohlásil reprezentační kouč.

Druhý nejlepší Čech Jaroslav Soukup obsadil 43. pozici a poslední bodovaná příčka mu unikla o tři vteřiny. Ondřej Moravec s Tomášem Holubcem se alespoň probojovali do sobotního stíhacího závodu, když obsadili 51., respektive 60. místo. Pátý Čech na startu Roman Dostál se do první šedesátky nevešel, doběhl na 65. pozici.

Sprint Světového poháru biatlonistů v Anterselvě (10 km):
1. Svendsen (Nor.) 24:52,5 (0 tr. okruhů), 2. Ferry (Švéd.) -3,6 (0), 3. Sikora (Pol.) -6,7 (0), 4. Bergman (Švéd.) -12,7 (0), 5. Hanevold (Nor.) -19,0 (0), 6. Sumann (Rak.) -27,0 (0), 7. Greis (Něm.) -27,7 (1), 8. Usťjugov (Rus.) -29,2 (0), 9. Šlesingr (ČR) -32,1 (0), 10. Eberhard (Rak.) -32,4 (1), ...43. Soukup -1:46,6 (1), 51. Moravec -1:59,0 (4), 60. Holubec -2:14,8 (2), 65. Dostál (všichni ČR) -2:23,8 (3).