Rubriky:

Lyže a snowboard

Záhrobský v generálce na MS vyhrál super-G v Evropském poháru

30. ledna 2009 19:44 - LES ORRES

Český lyžař Petr Záhrobský vyhrál i druhý superobří slalom v sezoně Evropského poháru, po prosincovém historickém triumfu v Reiteralmu dnes nenašel přemožitele ani ve francouzském Les Orres. Právě super-G bude za pět dnů pro staršího bratra slalomové mistryně světa Šárky prvním závodem na šampionátu ve Val d'Isere.

Osmadvacetiletý Záhrobský porazil o 14 setin sekundy Švýcara Oliviera Branda, s odstupem 23 setin byl třetí Florian Scheiber.

Už jeho prosincový triumf byl největším úspěchem českého lyžaře v EP. Do historie se Záhrobský v této sezoně zapsal i tím, že díky dvěma třicátým místům v super-G získal jako první Čech body ve Světovém poháru v rychlostní disciplíně.

Superobří slalom Evropského poháru lyžařů v Les Orres:
1. Záhrobský (ČR) 1:12,91, 2. Brand (Švýc.) -0,14, 3. Scheiber (Rak.) -0,23.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.