Rubriky:

Lyže a snowboard

Lyžařka Vonnová se při oslavě zlaté medaile pořezala

10. února 2009 08:34 - VAL D'ISERE

Lyžařka Lindsey Vonnová to přehnala s oslavou zlaté medaile z pondělního sjezdu na mistrovství světa ve Val d'Isere. Čtyřiadvacetiletá Američanka se pořezala při otvírání lahve šampaňského a lékař jí musel ránu zašít čtyřmi stehy. Později navíc podstoupila v nemocnici operaci.

"Myslím, že se cítím bezpečněji na sjezdovce v rychlosti 135 kilometrů za hodinu..." řekla agentuře AP Vonnová, která vedle sjezdu vyhrála na šampionátu i úvodní super-G.

Čtyřiadvacetiletá lyžařka chtěla otevřít na oslavu lahev šampaňského, ale nepodařilo se jí vyndat špunt. Někdo proto hrdlo rozbil lyží a Vonnová se o něj pořezala. Přímo na hotelu ji ošetřil lékař amerického týmu a dnes odjela na vyšetření do nemocnice v Innsbrucku, kde se doktoři rozhodli pro chirurgický zákrok na palci její pravé ruky.

Start vedoucí ženy Světového poháru ve čtvrtečním obřím slalomu a sobotním slalomu by neměl být ohrožen. "Trochu to bolí, ale nemělo by mě to zpomalit," prohlásila Vonnová.

ČTK

ČT 2 Crans Montana - sjezd žen konec
20210122T13:15:00+0100
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen
ČT sport Crans Montana - sjezd žen dnes 10:00
20210123T10:00:00+0100
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen
Crans Montana - sjezd žen

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.