Sprint SP biatlonistek v Pokljuce vyhrála Slepcovová, z Češek nejlepší Vítková

POKLJUKA

Sprinterský závod Světového poháru biatlonistek ve slovinské Pokljuce v sobotu vyhrála Ruska Světlana Slepcovová. Nejlepší z českých reprezentantek byla Veronika Vítková na 22. místě, bodovala také Zdeňka Vejnarová na 33. příčce.

Ruská biatlonistka Světlana Slepcovová se raduje z vítězství ve slovinské Pokljuce

Vítková doběhla do cíle se ztrátou dvou minut a 33 vteřin na vítězku. Vejnarová zaostala o necelé tři minuty. Obě biatlonistky se tak postaraly o nejlepší výsledky českých barev v dosavadním průběhu SP. "Tak dnes je to skutečně o kus veselejší než v předchozích závodech," prohlásil šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář.

"Pro Veroniku to byl první ostrý start. A ukázala se ve výborném světle. Samozřejmě zatím není v běžecké kondici jako třeba na mistrovství světa v Korejské republice, ale to po dvou a půl měsících tréninku ani být nemůže," zhodnotil Rybář vystoupení jilemnické rodačky.

Vítková v létě prodělala zánět mozkových blan, deset týdnů nemohla trénovat. "Už jen to, že se po tak těžké nemoci vrátila k vrcholovému sportu, je vlastně jejím vítězstvím. Jsem s ní moc spokojen," dodal šéftrenér.

Vejnarová se v dosavadním průběhu sezony trápila, dnes ale sérii nezdarů protrhla. "Její výkon tady v porovnání s tím v Östersundu, to je nebe a dudy. Zdence se, zdá se, navrací pohoda i běžecká forma. Věřím, že se vrací tam, kde by měla být," konstatoval Rybář.

Magda Rezlerová se díky 51. místu kvalifikovala do nedělní stíhačky. "Ve stojce třikrát chybovala, a to je moc. Běžecky je na tom dobře, tak doufám, že si ve stíhačce spraví chuť," podotkl Rybář.

Zklamáním pro něj bylo 101. místo Veroniky Zvařičové. "Rychleji, než tady předvedla dnes, jezdí i na tréninku. Přestože podmínky byly těžké, byly pro každou stejné. Ztrátu téměř sedmi minut nelze nazvat jinak než propadákem," uvedl Rybář.

Slepcovová se z triumfu v závodě SP radovala téměř na den přesně po roce. Naposledy vyhrála loni v prosinci v Hochfilzenu a celkem má na kontě pět vítězných závodů.

Na druhém místě doběhla v dvanáctistupňovém mrazu další Ruska Anna Bogalijová-Titovecová, třetí byla Němka Magdalena Neunerová.

Světový pohár biatlonistek v Pokljuce (Slovinsko) - sprint (7,5 km):
1. Slepcovová 24:57,0 (0 tr. okruhů), 2. Bogalijová-Titovecová (obě Rus.) -43,4 (1), 3. Neunerová (Něm.) -1:02,6 (2), 4. Domračevová (Běl.) -1:04,5 (1), 5. Wilhelmová (Něm.) -1:12,0 (1), 6. Baillyová (Fr.) -1:19,6 (1), 7. Hauswaldová (Něm.) -1:28,9 (2), 8. Skardinová (Běl.) -1:31,6 (0), 9. Mäkäräinenová (Fin.) -1:38,0 (2), 10. Kocherová (Kan.) -1:43,4 (3), ...22. Vítková -2:33,5 (1), 30. Vejnarová -2:53,7 (1), 51. Rezlerová -3:36,4 (4), 101. Zvařičová (všechny ČR) -6:40,5 (3).