Rubriky:

Lyže a snowboard

Jizerská 50 uzavírá první vlnu přihlášek s nejnižším startovným

30. září 2020 13:23 - Praha

Je tady konec září a zdá se, že i konec léta. Vždyť na českých horách už napadlo pár centimetrů prvního sněhu. Nastal ale také poslední den, kdy můžete využít tu nejlepší možnou cenu startovného na nadcházející ročník ČEZ Jizerské 50. Do konce září startovné stojí 1600 korun, od prvního října do konce roku zaplatíte o čtyři sta korun více.

 

„Na start hlavního padesátikilometrového závodu se již tradičně staví tisíce závodníků nejen z České republiky, ale i z dalších zemí celého světa. Příběh tohoto závodu se píše už od roku 1968, kdy se poprvé běžel jako oddílový závod TJ Lokomotiva Liberec a součást horolezecké přípravy některých členů oddílu," zve na nejslavnější český závod Richard Valoušek z pořadatelské agentury Raul.

Právě v roce 1970 se Jizerské 50 zúčastnila kompletní výprava horolezecké Expedice Peru 1970, která se jim posledního května stala osudnou a všichni zahynuli pod kamennou lavinou. Tato událost dala závodu v následujícím roce přídomek Memoriál Expedice Peru 1970.

V letošním roce uplynulo přesně 50 let od peruánské expedice a Jizerská 50 se stala neodmyslitelnou součástí každé zimy v České republice. Registrovat se můžete na webu www.sportID.cz.

„Na stránkách Jizerské 50 www.jiz50.cz také naleznete odpovědi na otázky ohledně organizace závodů v případě omezení kvůli koronaviru a případného pojištění," uzavírá Richard Valoušek. 54. ročník Jizerské 50 je na programu 12. až 14.února 2021.

Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.