Boulařka Sudová vybojovala na SP v Calgary páté místo

CALGARY

Boulařka Nikola Sudová vybojovala v závodu Světového poháru v Calgary páté místo a zaznamenala nejlepší výsledek v sezóně. Z vítězství se radovala opět Američanka Hannah Kearneyová, která ovládla již pátý závod v tomto ročníku.

Nikola Sudová

Sudová se postupně dostává zpět do formy, kterou měla před loňským zraněním kolenních vazů. Minulý týden obsadila dvakrát osmou příčku v Lake Placid, nyní si ještě o tři místa polepšila. Do dnešní finálové dvanáctky postoupila Sudová rovněž z pátého místa v kvalifikaci.

Svou suverenitu potvrdila Kearneyová, jež vyhrála s velkým náskokem před Kanaďankou Audrey Robichaudovou. Mezi muži se radoval domácí lyžař Mikael Kingsbury.

Kvalifikací neprošli Tereza Vaculíková (24.), Václav Novák (28.) ani Lukáš Vaculík (31.).

Výsledky SP v akrobatickém lyžování v Calgary - jízda v boulích:
Muži: 1. Kingsbury 24,25 b., 2. Bilodeau (oba Kan.) 24,16, 3. Smyšljajev (Rus.) 23,53, ...28. Novák, 31. Vaculík (oba ČR) - oba vyřazeni v kvalifikaci.
Průběžné pořadí SP (po 7 z 11 závodů): 1. Colas (Fr.) 536, 2. Kingsbury 455, 3. Bilodeau 379, ...29. Vaculík 39.
Ženy: 1. Kearneyová (USA) 24,43, 2. Robichaudová (Kan.) 22,71, 3. Stoljarovová (Rus.) 22,59, ...5. N. Sudová 22,21, 24. Vaculíková (obě ČR) - vyřazena v kvalifikaci.
Průběžné pořadí SP (po 7 z 11 závodů): 1. Kearneyová 609, 2. Heilová (Kan.) 412, 3. Robichaudová 300, ...9. N. Sudová 203, 23. Vaculíková 62.