Zika má z univerziády třetí medaili, curleři přidali bronz

ERZURUM

Český sjezdař Adam Zika zkompletoval svou sbírku medailí na univerziádě v Turecku. Vítěz superobřího slalomu a bronzový muž ze superkombinace v pátek získal stříbro v obřím slalomu. Jeho jediný přemožitel Rakušan Bernhard Graf byl rychlejší o 49 setin sekundy. Sedmý cenný kov pak na konto české výpravy přibyl v curlingu, v němž muži obsadili třetí místo.

Zika držel druhou příčku už po prvním kole a ve druhém si nepohoršil. Graf si už v polovině závodu vytvořil komfortní náskok, stupně vítězů zkompletoval Švéd Douglas Hedin. Ten ztratil na českého lyžaře více než sekundu.

Obří slalom žen se českým závodnicím nevydařil, nejlepší byla pětatřicátá Veronika Bubáková.

O bronzové medaile v curlingu bojovali Češi s Velkou Británií a díky vydařenému poslednímu endu zvítězili 3:2. O zlato se v sobotu utkají výběry Švýcarska a Jižní Koreje.

Hokejisté budou hrát o sedmé místo. Po čtvrtfinálovém vyřazení podlehli i v dalším zápase Slovensku 2:3 a jejich posledními protivníky na turnaji budou Japonci. V základní skupině s nimi český tým prohrál 1:2 po nájezdech.