Lyže a snowboard

Lyžař Řezáč vyhrál ve Francii třetí klasický maraton v sezóně

12. února 2011 18:52 - PRÉMANON

Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč vyhrál ve Francii závod Transjurassienne na 40 kilometrů klasickou technikou. V letošní sezoně absolvoval pátý start v závodu klasikou a potřetí vyhrál. V neděli se běží na stejné trati volnou technikou v rámci FIS Marathon Cupu a sedmatřicetiletý lyžař z Jablonce nad Nisou by měl být znovu na startu.

Břetislav Fiala, ČTK

"Uvidím, jak se vyspím. Jsem dost unavený, ale body by se hodily. Norové tu nejsou, ladí klasiku na estonský Tartu maraton," uvedl Řezáč v tiskové zprávě.

Třetí místo dnes obsadil Radek Šretr a zajistil si titul mistra Evropy v lyžařském maratonu. Do hodnocení se započítávaly výsledky z Biele stopy SNP, v níž skončil druhý za Martinem Bajčičákem, a právě Transjurassienne.

Závod v dálkovém běhu na lyžích La Transjurassienne ve Francii - 40 km klasickou technikou:
Muži: 1. Řezáč (ČR) 1:45:19,0, 2. Chauvet (Fr.) -2,5, 3. Šretr (ČR) -58,5.
Ženy: 1. Perretová 2:12:04,1, 2. Tassionová -29,8, 3. Vaxelaireová (všechny Fr.) -1:20,9, 4. Bícová -6:52,5, 5. Štursová (obě ČR) -9:58,7.
Závod La Transjurassienne volnou technikou v rámci FIS Marathon Cupu se běží v neděli.

Časová osa: Lyže a snowboard