Lyžař Řezáč vyhrál ve Francii třetí klasický maraton v sezóně

PRÉMANON

Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč vyhrál ve Francii závod Transjurassienne na 40 kilometrů klasickou technikou. V letošní sezoně absolvoval pátý start v závodu klasikou a potřetí vyhrál. V neděli se běží na stejné trati volnou technikou v rámci FIS Marathon Cupu a sedmatřicetiletý lyžař z Jablonce nad Nisou by měl být znovu na startu.

Stanislav Řezáč v cíli Jizerské padesátky.

"Uvidím, jak se vyspím. Jsem dost unavený, ale body by se hodily. Norové tu nejsou, ladí klasiku na estonský Tartu maraton," uvedl Řezáč v tiskové zprávě.

Třetí místo dnes obsadil Radek Šretr a zajistil si titul mistra Evropy v lyžařském maratonu. Do hodnocení se započítávaly výsledky z Biele stopy SNP, v níž skončil druhý za Martinem Bajčičákem, a právě Transjurassienne.

Závod v dálkovém běhu na lyžích La Transjurassienne ve Francii - 40 km klasickou technikou:
Muži: 1. Řezáč (ČR) 1:45:19,0, 2. Chauvet (Fr.) -2,5, 3. Šretr (ČR) -58,5.
Ženy: 1. Perretová 2:12:04,1, 2. Tassionová -29,8, 3. Vaxelaireová (všechny Fr.) -1:20,9, 4. Bícová -6:52,5, 5. Štursová (obě ČR) -9:58,7.
Závod La Transjurassienne volnou technikou v rámci FIS Marathon Cupu se běží v neděli.