Rubriky:

Lyže a snowboard

Sdruženář Slavík napodobil Bauera. Na MS vybojoval sedmé místo

2. března 2011 12:49 - OSLO

Sdruženář Tomáš Slavík obsadil na mistrovství světa v Oslu v závodě na velkém můstku sedmé místo. Vyrovnal tak dosavadní nejlepší český výsledek na šampionátu běžce Lukáše Bauera. Mistrem světa se dnes stal olympijský vítěz z Vancouveru Francouz Jason Lamy Chappuis.

"Je to fantastický úspěch. Myslím, že můžu říci, že to je bez debat můj nejlepší životní výsledek a jsem hrozně rád, že se povedl," radoval se v cíli devětadvacetiletý Slavík. Sedmá příčka je nejlepším českým výsledkem sdruženářů na mistrovství světa od šestého místa Ladislava Rygla na šampionátu v Lahti před deseti lety.

Slavík prokázal výbornou formu již sobotu, kdy v prvním individuálním závodě na středním můstku skončil jedenáctý. Tentokrát už mu útok na elitní desítku vyšel a základem byla opět vydařená skokanská část. Díky výkonu 120,5 metru po ní figuroval na 11. místě s minutovou ztrátou na vedoucího Nora Haavarda Klemetsena.

Dvořák uzavřel první dvacítku

Na desetikilometrové trati se brzy do čela dotáhl Lamy Chappuis a díky rychlejšímu běhu setřásl i Klemetsena. Pro své druhé velké zlato si celkový vítěz Světového poháru z loňské sezony doběhl nikým neohrožován. Za ním se utvořila tříčlenná skupinka bojující o zbylé cenné kovy. Naprázdno nakonec vyšel Klemetsen, kvalitu německé severské kombinace potvrdili druhý Johannes Rydzek a třetím místem Eric Frenzel, jenž má zlato ze sobotního závodu.

Slavík se držel v další skupince bojující o páté místo. V závěru většinu ze soupeřů porazil, nestačil jen na zkušené Američany Todda Lodwicka a Billa Demonga. "Říkal jsem si, že do toho půjdu a buď vydržím, nebo ne. Zkusil jsem to risknout a jelo se mi super. Neměl jsme žádnou krizi, a když nás dojeli Lodwick s Demongem a zrychlili, tak jsem s nimi dokázal udržet krok. Jsem za to hrozně rád," řekl Slavík.

Další český reprezentant Miroslav Dvořák uzavřel první dvacítku. "Bylo to lepší běžecky než minule, ale v druhé části mi docházely síly. Nejsem tady ve formě," řekl Dvořák. Sedmatřicátý doběhl po třídenní nemoci Pavel Churavý. Aleš Vodseďálek po nevydařené skokanské části do běhu nenastoupil.

Mistrovství světa v klasickém lyžování v Oslu:
Severská kombinace (velký můstek, 10 km):
1. Lamy Chappuis (Fr.) 25:31,6, 2. Rydzek -6,7, 3. Frenzel (oba Něm.) -7,0, 4. Klemetsen (Nor.) -37,6, 5. Loddwick -38,8, 6. Demong (oba USA) -49,3, 7. Slavík (ČR) -51,9, 8. Runggaldier (It.) -59,2, 9. Braud (Fr.) -1:02,7, 10. Stecher (Rak.) -1:08,3, ...20. Dvořák -1:53,2, 37. Churavý (oba ČR) -3:53,8.
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.