Rubriky:

Lyže a snowboard

Záhrobská pojede na SP ve Špindlerově Mlýně jen slalom

10. března 2011 11:25 - ŠPINDLERŮV MLÝN

Česká lyžařka Šárka Záhrobská nepojede v pátek ve Špindlerově Mlýně obří slalom Světového poháru a soustředí se pouze na sobotní slalom. Důvodem je prý skutečnost, že obří slalom v sezóně moc netrénovala.

 

Alessandro Trovati, ČTK/AP

Záhrobská v sezóně nastoupila pouze do čtyř obřích slalomů a v ani jednom z nich se nedostala do druhého kola. Nejlépe dokončila první jízdu na 45. místě v Aspenu, v Arber-Zwieselu dokonce prohrála s další českou lyžařkou Kateřinou Pauláthovou.

"Moc obřák v letošním roce netrénujeme, soustředíme se na slalom. Tak jsem si řekla, že k tomu tak přistoupím i ve Špindlerově Mlýně," řekla Záhrobská. Letos předělává techniku jízdy. "Takže se snažíme hodně pracovat na slalomu," uvedla prostřednictvím sociální sítě facebook.

Ve Špindlerově Mlýně letos Záhrobská několikrát trénovala, naposledy před pár dny. Také dnes a v pátek se půjde projet. "Sjezdovky jsou v perfektním stavu, snad se to bude líbit všem," pochválila organizátory. "Závod doma je vždy něco speciálního," dodala.

Rozhodovat bude spodní část tratě, znalost může pomoci

Slalom naposledy jela na mistrovství světa v Garmisch-Partenkirchenu, kde obsadila 12. místo. "Pak jsem několik dní doma odpočívala, bylo to do mistrovství světa hodně náročné," řekla Záhrobská.

Poté trénovala v Rakousku a v Itálii a nastoupila do kombinace v Tarvisiu. "To jsem jela ale spíš tréninkově," komentovala své 33. místo v závodu. V kombinačním slalomu měla dvaadvacátý čas.

Závody v domácím prostředí znamenají vždy větší tlak na úspěch, nejen výhodu znalosti svahu. "Budu chtít samozřejmě využít toho, že tu sjezdovku hodně znám. Bude důležité vjet rychle do roviny ve spodní části sjezdovky, tam se bude rozhodovat," podotkla česká lyžařka. "Samozřejmě bude také záležet na tom, jak se ten slalom postaví, ale svah je dobrý a hlavně povrch velmi kvalitní," zopakovala.

Pauza po mistrovství světa jí prý pomohla nabrat energii. "Jsem na to připravená, chtěla bych zajet nejlepší umístění v sezoně," připomněla páté místo ze slalomu v Arber-Zwieselu. Po závodu ve Špindlerově Mlýně Záhrobskou čeká už pouze finále Světového poháru ve švýcarském Lenzerheide.

V Čechách stihla v rámci tréninku i běžky, jimž se od této sezony věnuje intenzivněji. Lanovkou vyjela na Medvědín a na Mísečkách si projela pár kilometrů. "Je to na můj vkus až moc z kopce a do kopce," prohlásila Záhrobská. Zpátky z Míseček ale sjela sjezdovku na běžkách. "Bylo to celkem zábavné, lidé se mi smáli, že předjeli Šárku Záhrobskou z kopce," dodala s úsměvem.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.