Rubriky:

Lyže a snowboard

Totální český propadák! Bídné skoky a ještě diskvalifikace

20. listopadu 2020 19:18 - Wisla

V nedělním úvodním závodu sezony Světového poháru skokanů na lyžích ve Wisle nebude startovat ani jeden z kvarteta českých reprezentantů. Nejblíže byl postupové padesátce Viktor Polášek, jenž skončil v dnešní kvalifikaci třetí pod čarou.

 

Kacper Pempel, Reuters

Český tým absolvuje úvod sezony bez dlouholeté jedničky Romana Koudelky, jenž po zranění kolena z přípravy plánuje návrat až těsně před Vánoci. Polášek skočil 109,5 m a účast v závodě mu na 53. místě utekla o 2,3 bodu. Čestmír Kožíšek obsadil 57. pozici, dvě příčky za ním byl Vojtěch Štursa a Filip Sakala, jemuž také patřilo nepostupové místo, byl diskvalifikován kvůli nevyhovující kombinéze.

Kvalifikaci vyhrála polská hvězda Kamil Stoch. Trojnásobný olympijský vítěz předvedl na domácím můstku nejdelší skok dne 132 metrů.

Soutěžní program SP zahájí v sobotu závod družstev.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.