Rubriky:

Lyže a snowboard

Čeští skokané na lyžích zahájili novou sezonu Světového poháru posledním místem

21. listopadu 2020 17:50 - Wisla

Čeští skokané na lyžích zahájili nový ročník Světového poháru posledním devátým místem v závodě družstev v polské Wisle. Vyhráli Rakušané v sestavě s úřadujícím vítězem seriálu Stefanem Kraftem.

 

Úsek skoku na lyžích SLČR

Kvarteto Vojtěch Štursa, Filip Sakala, Viktor Polášek a Čestmír Kožíšek dnes navázalo na nevydařené výsledky z páteční kvalifikace, z níž se ani jeden z nich nedostal do nedělního zahajovacího individuálního závodu sezony. Na osmé Rusko, jež jako poslední prošlo do druhého kola, ztratili Češi propastných 53 bodů.

Poslední deváté místo obsadili čeští skokané i na závěr minulé sezony v březnu na Holmenkollenu. Tehdy byl v sestavě také Roman Koudelka, jenž úvod tohoto ročníku kvůli zranění kola z přípravy vynechává.

Rakušanům zajistil výhru posledním skokem závodu Kraft a o 8,7 bodu odsunul na druhé místo Němce, kteří těsně vedli po prvním kole. Třetí skončili domácí Poláci.

SP ve skocích na lyžích ve Wisle (Polsko) - družstva:
1. Rakousko (Hayböck, Aschenwald, Huber, Kraft) 1078,0
2. Německo (Schmid, Paschke, Geiger, Eisenbichler) 1069,3
3. Polsko (Žyla, Muranka, Kubacki, Stoch) 1061,5
4. Norsko 1024,2
5. Japonsko 996,3
6. Slovinsko 968,4
...9. ČR (Štursa, Sakala, Polášek, Kožíšek) 368,0.
ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.