Rakouští skokani měli v Nižním Tagilu pozitivní testy na covid-19

6. prosince 2020 15:38 - Nižnij Tagil/Praha

Rakouskou reprezentaci skokanů na lyžích znovu zasáhla nákaza koronavirem a celý tým přijde o start v dnešním závodu Světového poháru v Nižním Tagilu. Při pravidelných testech měli pozitivní výsledek na covid-19 v sobotu stříbrný Daniel Huber, Thomas Lackner, Manuel Fettner a Jan Hörl. Rakušané už přitom museli do Ruska poslat béčko, skokani A-týmu měli pozitivní testy už po úvodním dílu SP ve Wisle.

 

Zbývající dva reprezentanti z rakouské výpravy Markus Schiffner a Maximilian Steiner měli negativní testy, i oni ale byli z preventivních důvodů ze závodu staženi. Zatím není jasné, zda budou muset Rakušané zůstat v karanténě v Rusku.

Nákaza se v Nižním Tagilu prokázala i u šéfa skokanského úseku Mezinárodní lyžařské federace Sandra Pertileho. Italský funkcionář zamířil okamžitě do karantény, všichni jeho spolupracovníci měli testy negativní. Dnešní závod by se tak měl uskutečnit podle plánu.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.