Odermatt úspěšně útočil na první triumf v sezoně. Krýzl ani napodruhé v Santa Caterině nebodoval

Santa Caterina

Švýcar Marco Odermatt vyhrál obří slalom v Santa Caterině a po druhém a třetím místě v této sezoně zkompletoval sbírku pódiových umístění. Třiadvacetiletý lyžař se dostal na stupně vítězů i ve třetím obřím slalomu, což mu pomohlo do čela Světového poháru. O vedení se dělí s Francouzem Alexisem Pinturaultem, jenž dnes skončil pátý. Kryštof Krýzl nepostoupil do druhého kola a nebodoval

Švýcar Marco Odermatt se raduje v cílovém prostoru v Santa Caterině.

Švýcarská velmoc čekala na triumf svého lyžaře v obřím slalomu téměř deset let, Odermatt dnes navázal na úspěch Carla Janky v Kranjské Goře. "Byli jsme před čtyřmi pěti lety v podobné situaci jako Rakousko, několik kluků skončilo a za nimi zůstala mezera," řekl Odermatt.

V sobotu byl v Santa Caterině třetí, v říjnu v Söldenu druhý. A dnes se dočkal druhého triumfu v kariéře. "Poprvé jsem po prvním kole vedl a udržel to, na to jsem strašně pyšný. Loňské první vítězství v Beaver Creeku (v super-G) bylo speciální, ale tohle je ještě hezčí," dodal. Druhý skončil Američan Tommy Ford, ke třetí pozici se až z 21. místa po prvním kole prodral sobotní vítěz Filip Zubčič z Chorvatska.

Čtyřiatřicetiletý Krýzl se v Santa Carerině nedostal do bodované třicítky ani na druhý pokus. V sobotním závodu jej dělilo od postupu 41 setin, dnes 56. Ve vyrovnaném prvním kole obsadil 47. místo, na vedoucího Odermatta měl ztrátu 2,41 sekundy.

Naposledy zkušený český lyžař bodoval v SP v březnu 2017. Jeho vrstevník Slovák Adam Žampa potvrdil skvělou formu a na sobotní 7. příčku navázal osmým místem. Původně měli lyžaři absolvovat druhý obří slalom v Santa Caterině hned v neděli, ale po přívalech sněhu museli den počkat.