Grugger si poprvé od těžkého pádu v Kitzbühelu zalyžoval

12. října 2011 17:09 - SÖLDEN

Takřka devět měsíců po těžkém pádu v tréninku na slavný sjezd v Kitzbühelu se rakouský závodník Hans Grugger znovu postavil na lyže. Devětadvacetiletý lyžař, jenž po hrozivé nehodě bojoval o život, si ve středu zajezdil dvě hodiny na ledovci v Söldenu, kde za deset dní začne nový ročník Světového poháru.

 

Dominic Ebenbichler, Reuters

"Bylo to prima. Tělo si na lyže zvykalo. Nebylo to takové, jak jsem doufal, ale nějak takhle jsem si to představoval," řekl Grugger, který stál na lyžích přesně po 265 dnech. Po lednovém pádu se musel podrobit urgentní operaci mozku, po níž byl jedenáct dní v kómatu. V nemocnici pak strávil měsíc.

"Samozřejmě mi chyběla sebedůvěra a jistota. Doufám, že se brzy dostaví a bude mě to ještě víc bavit. Zjistil jsem, že lyžování zas tak snadné není," konstatoval vítěz čtyř závodů Světového poháru.

Jestli se vrátí k závodění, není jasné. V letošní sezoně chce Grugger každopádně navštívit pár závodů jako divák.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.