Rubriky:

Lyže a snowboard

Premiérový závod SP sdruženářek vyhrála Geraghtyová-Moatsová

18. prosince 2020 15:24 - Ramsau

První závod Světového poháru v severské kombinaci žen vyhrála v Ramsau Tara Geraghtyová-Moatsová z USA. Sedmadvacetiletá sdruženářka splnila v historické premiéře roli favoritky a navázala na patnáct vítězství v Kontinentálním poháru z minulých dvou sezon.

 

czech-ski.com

Severská kombinace byla až do této sezony posledním zimním olympijským sportem, který měl Světový pohár jen pro muže. Debut si měly ženy odbýt už před dvěma týdny v Lillehammeru, ale závody byly zrušeny kvůli koronavirovým restrikcím. Na konci února v Oberstdorfu budou sdruženářky poprvé bojovat o medaile na mistrovství světa v klasickém lyžování.

Společně s Geraghtyovou-Moatsovou dnes vystoupily po skoku na středním můstku a pětikilometrovém běhu na stupně vítězů Norka Gyda Westvold Hansenová a Japonka Andžu Nakamuraová. Závodu se zúčastnilo 30 sdruženářek z devíti zemí, Česko mezi nimi nebylo.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.