Polášek a Kožíšek v SP poprvé bodovali, vyhrál znovu Granerud

Engelberg

Čeští skokani na lyžích Viktor Polášek a Čestmír Kožíšek vybojovali v sedmém závodě Světového poháru v Engelbergu první body v sezoně. V generálce na Turné čtyř můstků obsadil Polášek 27. místo, Kožíšek skončil o dvě příčky za ním. Pátou výhru v seriálu za sebou slavil Nor Halvor Granerud.

Nor Halvor Granerud opět nenašel přemožitele.

Polášek, který jako jediný z Čechů zvládl v Engelbergu i páteční kvalifikaci a závodil už v sobotu, neudržel ve druhém kole 23. místo. Druhým pokusem 122 metrů sice o metr a půl vylepšil svůj výkon z 1. kola, v pořadí se ale o čtyři místa propadl. Kožíškovi se finále vůbec nevydařilo. Skok 121,5 metru z úvodního kola nezopakoval, zapsal jen 114 metrů a o jednu příčku klesl.

Bez bodů i bez skoku v hlavní soutěži je i nadále Roman Koudelka, který se do seriálu SP zapojil se zpožděním teprve tento víkend. Ve Švýcarsku ani na druhý pokus neuspěl a skončil už v dopolední kvalifikaci.

Granerud potvrdil skvělou formu z posledních týdnů a upevnil si vedení v průběžném pořadí SP. Na páté vítězství v sezoně zaútočil ze třetího místa a na nejdelší skok dne 141,5 metru z prvního kola navázal pokusem 135,5 metru. Druhého Markuse Eisenbichlera z Německa (134 a 137,5 m) porazil o 1,7 bodu. Třetí skončil Polák Piotr Žyla, který v polovině soutěže vedl.

Po vánoční pauze se skokani na můstky vrátí 28. prosince, kdy je na programu kvalifikace na úvodní závod prestižního Turné čtyř můstků v Oberstdorfu.