Druhý obří slalom sezony vyhrála olympijská vítězka Rebensburgová

26. listopadu 2011 22:28 - ASPEN

Olympijská vítězka Viktoria Rebensburgová z Německa vyhrála v Aspenu druhý obří slalom sezony a v součtu s druhým místem z úvodního závodu v Söldenu vede hodnocení Světového poháru.

Dvaadvacetiletá Rebensburgová si dojela pro čtvrtý triumf v kariéře především díky vynikajícímu druhému kolu. Na vrchol poskočila z páté pozice a odsunula na druhé místo vítězku prvního kola Elisabeth Görglovou z Rakouska, na niž ztrácela téměř sekundu.

Držitelka malého křišťálového glóbu za obří slalom z minulé sezony vyhrála s náskokem 33 setin sekundy. Třetí skončila domácí Julia Mancusová s odstupem 44 setin.

Dvanácté místo v Coloradu obsadila další americká hvězda Lindsey Vonnová, jež před pěti týdny trochu překvapivě triumfovala v Söldenu. Její německá rivalka a úřadující vítězka SP Maria Höflová-Rieschová vypadla v druhém kole.

Do bodované třicítky se nevešla žádná z českých reprezentantek. Kateřina Pauláthová první kolo nedokončila a Martina Dubovská obsadila 45. místo. Šárka Záhrobská vstoupí do sezony až nedělním slalomem.

 

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.