Biatlonista Šlesingr vstoupil do Světového poháru druhým místem

ÖSTERSUND

Český biatlonista Michal Šlesingr zahájil Světový pohár druhým místem. Ve vytrvalostním závodu na 20 km ve švédském Östersundu dnes nestačil pouze na suverénního Francouze Martina Fourcada, jenž vyhrál s náskokem téměř dvou minut. Třetího Němce Simona Schemppa porazil Šlesingr o pouhé dvě desetiny sekundy.

Český biatlonista Michal Šlesingr

Všichni tři medailisté minuli při střelbě jeden terč. Šlesingr startující s číslem 26 sesadil při doběhu z čela průběžného pořadí Rusa Jevgenije Usťugova, který vybíhal jako první ze všech 103 závodníků. Poté čekal, jak si povedou soupeři za ním. O vítězství mistra světa Fourcada nebylo pochyb, mladší z francouzských bratrů si doběhl pro sedmé individuální prvenství v seriálu v kariéře.

Zato Schempp na Šlesingrovo postavení dlouho útočil, ještě kilometr a půl před cílem měl k dobru téměř sedm sekund. Nakonec za českým reprezentantem těsně zaostal.

Na druhé místo se osmadvacetiletý Šlesingr prosadil v SP potřetí v kariéře, na stupně vítězů se dostal posedmé. Na kontě má zatím jediné vítězství z roku 2008. Další český biatlonista Jaroslav Soukup skončil sedmnáctý, Tomáš Holubec doběhl na 23. místě.

Úvodní závod SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):
Muži - 20 km: 1. M. Fourcade (Fr.) 53:29,8 (1 trestná minuta), 2. Šlesingr (ČR) -1:54,3 (1), 3. Schempp (Něm.) -1:54,5 (1), 4. Landertinger (Rak.) -1:57,4 (2), 5. Usťugov (Rus.) -2:39,4 (2), 6. Sumann (Rak.) -2:39,6 (2), 7. Brattsveen (Nor.) -2:41,8 (2), 8. Fak (Slovin.) -2:48,5 (3), 9. Bailey (USA) -2:57,4 (2), 10. Garaničev (Rus.) -2:59,0 (3), ...17. Soukup -3:27,7 (3), 23. Holubec -3:51,7 (1), 47. Vítek -5:40,6 (4), 70. Moravec -7:06,3 (5).