Skokan Hlava skončil v Harrachově osmý, vyhrál Schlierenzauer

9. prosince 2011 19:07 - HARRACHOV

Skokan na lyžích Lukáš Hlava zastoupil zraněného Romana Koudelku v úvodním závodu Světového poháru v Harrachově a po vydařeném druhém kole skončil osmý. Dalším českým reprezentantům se v pátek pod Čertovou horou tolik nedařilo, body už získal pouze Martin Cikl za osmadvacáté místo. Závod vyhrál těsně rakouský reprezentant Gregor Schlierenzauer.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Koudelka nestartoval, protože leží po pádu v čtvrtečním tréninku v liberecké nemocnici. Vyvázl naštěstí bez zranění a podle vyšetření krku magnetickou rezonancí, názoru lékařů a vlastních pocitů se rozhodne, zda se objeví alespoň v nedělním závodě.

Hlava potvrdil v Harrachově výborný vstup do sezony. Sice po prvním skoku dlouhém 121 metrů figuroval až na sedmnácté pozici, ale ve druhém přidal v těžkých podmínkách sedm a půl metru. Stoupal výsledkovou listinou a skončil osmý, což je po pátém místě z minulého víkendu v Lillehammeru jeho druhý nejlepší výsledek v kariéře.

Rakouský skokan na lyžích Gregor Schlierenzauer vyhrál úvodní závod SP v Harrachově.Rakouský skokan na lyžích Gregor Schlierenzauer vyhrál úvodní závod SP v Harrachově.foto: Reuters/Petr Josek

Schlierenzauer se odrazil k triumfu v prvním kole díky "letu" dlouhému 140,5 metru, ale ve druhém málem o výhru přišel. Skok se mu tolik nepodařil (128 m) a druhého Daikiho Ita v konečném hodnocení porazil o jediný bod. Schlierenzauer ukončil vítěznou sérii krajana Andrease Koflera, který vyhrál úvodní tři závody sezony a v Harrachově skončil osmnáctý. Třetí byl Anders Bardal z Norska.

Poprvé téměř po dvou letech dokázal bodovat Martin Cikl, který ale neudržel 21. místo, které mu patřilo po 1. kole, a po druhém klesl na 28. příčku.

Už v prvním kole vypadli další tři čeští skokani. Borek Sedlák byl šestatřicátý, nedařilo se ani Jakubu Jandovi, který skončil po skoku dlouhém 116 metrů ještě o dvě místa z ním. Antonín Hájek byl čtyřicátý a Jan Matura dvaačtyřicátý.

V sobotu je na programu od 16:00 soutěž družstev a v neděli opět klání jednotlivců (13:45), do kterého by podle zdravotního stavu mohl naskočit i Koudelka.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.