Biatlonistka Vítková bodovala ve sprintu SP třináctým místem

Biatlonistka Veronika Vítková obsadila ve sprintu Světového poháru na 7,5 km v Novém Městě na Moravě 13. místo a zaznamenala nejlepší výsledek v sezoně. Žádná jiná česká reprezentantka dnes nebodovala. Vyhrála Ruska Olga Zajcevová, která v silném větru a hustém sněžení jako jediná nechybovala při střelbě.

Česká biatlonistka Veronika Vítková v Novém městě bodovala třináctým místem.

Vítková musela na tři trestné okruhy a na Zajcevovou ztratila minutu a 36 vteřin. O šest příček tak vylepšila dosavadní maximum v sezoně, kterým bylo 19. místo ze stíhacího závodu v rakouském Hochfilzenu.

Další české reprezentantky už na body nedosáhly. Gabriela Soukalová obsadila 43. příčku a na poslední bodovanou 40. pozici ztratila šest vteřin. Zajistila si však alespoň místo na startu nedělního stíhacího závodu. V něm budou naopak chybět Lea Johanidesová a Barbora Tomešová, které doběhly na 72. a 77. místě.

Zajcevová třetím vítězstvím v sezoně navázala na triumfy z prosincového sprintu a stíhačky v Hochfilzenu. Na druhém místě skončila se ztrátou 25,5 vteřiny Norka Tora Bergerová, třetí skončila vedoucí žena průběžného pořadí seriálu Magdalena Neunerová z Německa. Za Zajcevovou zaostala o 34,5 sekundy.