Skokani na lyžích vynechají SP v Zakopaném i v Lahti

14. ledna 2021 13:51
(Aktualizováno: 14. ledna 2021 14:17)

Čeští skokani na lyžích vynechají nadcházející Světové poháry v polském Zakopaném a následně ve finském Lahti. Po nevydařením startu sezony a Turné čtyř můstků směřují přípravu k mistrovství světa.

 

Czech Ski and Snowboard

"Kluci trénujou v Harrachově na devadesátce, za což jsme rádi, že se podařilo můstek provizorně zprovoznit. Další týden mají pětidenní soustředění v Oberstdorfu. Jde o to, že potřebujou potrénovat, nějaké věci poladit, což se neudělá při závodech," řekl ČTK Jan Baier, místopředseda skokanského úseku.

V sezoně Češi bodovali jen jednou. Ve švýcarském Engelbergu byl Viktor Polášek sedmadvacátý a Čestmír Kožíšek o dvě místa horší. Na Turné čtyř můstků skončil Polášek celkově 49., což byl nejhorší výsledek po 17 letech.

Bolest, výpadek a Koudelka Turné balí. Mám vítěznou hlavu a výsledky byly hrozné, uznal

Nejlepší český skokan Roman Koudelka začal sezonu po zranění kolena z přípravy později. Zatím skákal jen třikrát, ale stále není úplně v pořádku.

Vrátit do seriálu by se mohli na německých můstcích ve Willingenu 29. až 30. ledna, nebo o týden později kousek za hranicemi v Klingenthalu. Světový šampionát v klasickém lyžování v Oberstdorfu skokanům začne 26. února.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.