Italka Bassinová vyhrála i druhý obří slalom v Kranjské Goře

Italská lyžařka Marta Bassinová vyhrála také druhý obří slalom Světového poháru v Kranjské Goře a připsala si čtvrté vítězství v sezoně. Olympijská vítězka Mikaela Shiffrinová z USA nevyužila vedení po prvním kole a klesla až na šestou pozici.

Italská lyžařka Marta Bassinová vyhrála také druhý obří slalom Světového poháru v Kranjské Goře .

Čtyřiadvacetiletá Bassinová útočila z druhého místa a na zledovatělé trati zajela nejrychlejší čas druhého kola. Specialistka na obří slalom zvítězila s velkým náskokem 66 setin sekundy před Michelle Gisinovou ze Švýcarska, jež dnes ještě vylepšila své maximum v disciplíně, které zaznamenala sobotním třetím místem.

Třetí skončila s odstupem 73 setin domácí Slovinka Meta Hrovatová, jejíž otec Janez je starostou Kranjské Gory.

Americká hvězda Shiffrinová vedla po prvním kole před Bassinovou o tři desetiny, ale v druhé jízdě zaznamenala až patnáctý čas a na Italku ztratila 1,27 sekundy.

Mikaela Shiffrinová během své úvodní jízdy nedělního programu v Kranjské Goře

Trať v Kranjské Goře nesedla mistryni světa Petře Vlhové, jež byla dnes po sobotním čtvrtém místě až desátá. Náskok slovenské lyžařky v čele celkového hodnocení SP před druhou Gisinovou se ztenčil na 60 bodů. Bassinová směřuje díky výhrám v Söldenu, Courchevelu a slovinskému double za malým glóbem.

Kranjska Gora převzala pořádání víkendových závodů stejně jako loni od níže položeného Mariboru, který trápí nedostatek sněhu. České reprezentanty ve Slovinsku nestartovaly.