Všichni čeští skokani prošli na středním můstku na MS do závodu

26. února 2021 22:26 - Oberstdorf

Kompletní čtveřice skokanů na lyžích Viktor Polášek, Čestmír Kožíšek, Vojtěch Štursa a Filip Sakala postoupila na mistrovství světa v Oberstdorfu do závodu na středním můstku. Kvalifikaci ovládl lídr Světového poháru Nor Halvor Egner Granerud. První kolo začne v sobotu v 16:30.

 

Kai Pfaffenbach, Reuters

Nejdále skočil z českých reprezentantů Polášek a 95,5 metru znamenalo 32. místo. Kožíšek skočil o dva metry méně a skončil 35., o místo za ním byl Štursa (93 m). Jako poslední padesátý prošel do závodu Sakala (88,5 m). Uspět v kvalifikaci se tak všem českým skokanům najednou podařilo poprvé v sezoně.

Na šampionátu chybí po 14 letech Roman Koudelka. Nejlepší český skokan na začátku února absolvoval plastiku vazu v koleni.

Družstvo českých skokanek bylo na MS osmé, vyhrály Rakušanky

Granerud skočil nejdále, předvedl 105,5 metru a vyhrál kvalifikaci před Slovincem Anžem Lanišekem. Třetí byl rakouský závodník Stefan Kraft.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.