Živě

Rakušané ani nepogratulovali. Neskousnou, že je porazila Slovenka, říká otec Vlhové

23. března 2021 06:09 - Bratislava/Praha

Zažila jedinečnou sezonu, v níž poprvé v kariéře vyhrála velký křišťálový glóbus pro absolutní vítězku celkového pořadí Světového poháru. Slovenská lyžařka Petra Vlhová předčila všechny hvězdy velmocí v alpském lyžování. Její otec Igor Vlha si také posteskl, že nikdo ze zástupců velkých týmů jemu ani jeho dceři k obrovskému úspěchu nepogratuloval.

 

Denis Balibouse, Reuters

„Stálo před námi asi dvaadvacet Rakušanů v oficiálních bundách, tolik jsem jich napočítal. Ani jeden z nich se neotočil a nepogratuloval nám," cituje Vlhu slovenský server sport.sk.

Nedočkal se prý ani trenér jeho dcery Livio Magoni. „I Livio měl stejnou zkušenost. Podat ruce mu přišli členové malých týmů, ale nikdo z těch velkých. Neumí skousnout to, že je porazila lyžařka ze Slovenska," myslí si Vlha.

Slovenka Vlhová celkově vyhrála SP lyžařek, Dubovská v posledním slalomu devátá

Trenérovi při finále SP v Lenzerheide naopak neustále chodily smsky od slavné Slovinky Tiny Mazeové, kterou Magoni rovněž dovedl k velkému křišťálovému glóbu. „Byla šťastná, že se mu to povedlo s Petrou taky," prozradil otec slovenské hvězdy.

Ledecká nejede. Vlhová může jásat, Švýcarka dostala další ránu

Velkolepou sezonu Vlhové nakonec lehce pokazila jen neúspěšná obhajoba malého glóbu za slalom, který jí ve finále v Lenzerheide vyfoukla Rakušanka Katharina Liensbergerová.

„Je nám líto, že o něj Petra v závěrečných závodech přišla. Byla by to taková třešnička na dortu. Samozřejmě nás to zklamání rychle přejde a budeme se těšit z obrovského úspěchu pro Slovensko," přiznal otec novopečené lyžařské královny.

A zároveň dodal, že závěrečný podnik sezóny byl i pro něj mimořádně náročný: „Nikdy jsem nic takového nezažil. Manželka Zuzana, Petřin přítel Miško, další lidé z týmu, a v prvním řadě já jsme byli brutálně nervózní. I na Petře bylo vidět, že není ve své kůži. Šlo o hodně a tlak byl enormní."

roj, Sport.cz

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.