MS v letech na lyžích uspořádá místo Harrachova v roce 2024 Kulm

1. dubna 2021 17:55 - Oberhofen/Praha

Mistrovství světa v letech na lyžích v roce 2024 se místo Harrachova podle očekávání uskuteční na Kulmu v rakouském středisku Bad Mitterndorf/Tauplitz. Na on-line zasedání o tom rozhodla Rada Mezinárodní lyžařské federace (FIS).

 

Úsek skoku na lyžích SLČR

Svaz lyžařů ČR stáhl kandidaturu na pořádání MS v letech v říjnu roku 2019 kvůli nevyřešeným majetkoprávním vztahům v harrachovském areálu, jenž byl rok předtím kvůli havarijnímu stavu uzavřen. Navzdory tomu existovala teoretická šance, že by se v roce 2024 mohl závod na mamutím můstku pod Čertovou horou konat, ta ale nyní oficiálně padla.

FIS dnes zároveň udělila pořádání MS v akrobatickém lyžování a snowboardingu v roce 2025 Engadinu. Švýcarské středisko nahradí Krasnojarsk, který nemůže šampionát pořádat kvůli trestu pro Rusko za doping.

Federace také rozhodla, že kvůli přetrvávající koronavirové pandemii se bude červnový kongres konat on-line. Nástupce odcházejícího dlouholetého prezidenta Gian Franca Kaspera se bude volit 4. června.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.