Novým předsedou Mezinárodní lyžařské federace je švédský miliardář Eliasch

4. června 2021 14:50 - Oberhofen

Novým předsedou Mezinárodní lyžařské federace (FIS) byl na pátečním online kongresu zvolen Johan Eliasch. Švédský miliardář žijící v Británii nahradí Švýcara Gian Franca Kaspera, jenž letos po 23 letech ve funkci skončil.

 

twitter:@SkiRacingMedia, Twitter

Devětapadesátiletý Eliasch, který je šéfem lyžařské firmy Head, dostal už v prvním kole nadpoloviční většinu hlasů. Dalšími kandidáty byli prezident Švédského olympijského výboru Mats Arjes, bývalý švýcarský lyžař Urs Lehmann a někdejší britská lyžařka a bývalá generální sekretářka FIS Sarah Lewisová.

FIS měla od svého založení v roce 1924 pouze čtyři prezidenty. Švéd Ivar Holmquist vedl federaci do roku 1934, poté následovali Nor Nicolai Ramm Östgaard (do roku 1951) a Švýcar Marc Hodler, jehož v roce 1998 nahradil Kasper.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.