Živě

Novým předsedou Mezinárodní lyžařské federace je švédský miliardář Eliasch

4. června 2021 14:50 - Oberhofen

Novým předsedou Mezinárodní lyžařské federace (FIS) byl na pátečním online kongresu zvolen Johan Eliasch. Švédský miliardář žijící v Británii nahradí Švýcara Gian Franca Kaspera, jenž letos po 23 letech ve funkci skončil.

 

twitter:@SkiRacingMedia, Twitter

Devětapadesátiletý Eliasch, který je šéfem lyžařské firmy Head, dostal už v prvním kole nadpoloviční většinu hlasů. Dalšími kandidáty byli prezident Švédského olympijského výboru Mats Arjes, bývalý švýcarský lyžař Urs Lehmann a někdejší britská lyžařka a bývalá generální sekretářka FIS Sarah Lewisová.

FIS měla od svého založení v roce 1924 pouze čtyři prezidenty. Švéd Ivar Holmquist vedl federaci do roku 1934, poté následovali Nor Nicolai Ramm Östgaard (do roku 1951) a Švýcar Marc Hodler, jehož v roce 1998 nahradil Kasper.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.